VYHLEDEJTE A HODNOŤTE

O průvodci

Web a mobilní aplikace Maurerův Výběr GRAND RESTAURANT
 

KnizkaVýběr nejlepších a nejzajímavějších restaurantů v ČR. Hodnocení vzniká na základě nazávislých názorů dobrovolných hodnotitelů, kteří tyto podniky tajně a za svoje peníze navštívili a oznámkovali.

V současné době je to jediný nezávislý průvodce nejlepšími a nejzajímavějšími restauracemi této země. V Čechách je tato značka již stálicí. Hlavním posláním je nezávisle hodnotit jednotlivé restauranty v Praze a České republice, a přinášet tak  ověřené informace a zaručené typy. Máme svůj okruh hodnotitelů (cca 7000), který se rok od roku rozšiřuje. Lidé zasílají hodnocení, jak poštou, tak přes internet nebo sms zprávami.

Celostátní anketu GRAND RESTAURANT založil milovník dobrého jídla Pavel Maurer. Hlavní myšlenka projektu? Obrana proti špatnému jídlu a nepříjemným číšníkům. Návštěvník většinou nemá moc možností – známkování restaurací má v sobě nejen možnost kritiky, ale i kultivace.

Anketa probíhá na základě názorů, návštěv a známek, které udělují dobrovolně a tajně hodnotitelé z vlastní vůle. Výsledné známky u restaurací jsou statistickým průměrem všech platných hodnocení. Restaurace se hodnotí známkami 1 - 5 (jako ve škole) a to podle kvality jídla, obsluhy a interiéru:

1 - excelentní
2 - velmi dobré
3 - dobré
4 - snesitelné
5 - vyhněte se

Uvádí též průměrnou cenu, kterou můžete utratit za kompletní večeři a pití.
 
Výsledky hodnocení se nezveřejňují průběžně, ale pouze 1x za rok na oficiálním vyhlášení výsledků a tentýž den ve vybraných médiích. Jsou pak platné po celý následující rok až do vyhlášení výsledků následujícího ročníku Grand Restaurant.
 
Hodnotitelé

Převážně hodnotitelé, kteří tajně a na svoje náklady známkují jednotlivé restaurace. Mezi sebou se neznají a patří do různých sociálních a profesních skupin. Zároveň jsou to však odborníci z mnoha dalších zajímavých profesí - lékaři, umělci, právníci, podnikatelé. Hodnotitelé se k nám rádi vrací, protože si po letech spolupráce jsou vědomi, že jejich názory a hodnocení skutečně ovlivňují výběr nejlepších a nejzajímavějších restaurantů.

Hodnocení expertů

Součástí průvodce je i hodnocení odborníků v gastronomii (šéfkuchaři, food kritici, experti). V 50-60 % výsledků TOP 10 se odborníci shodují s laickou veřejností.

Chcete se stát hodnotitelem?

Chtěli byste se stát hodnotitelem českých restaurantů? Je nějaká restaurace, o které bychom měli vědět, a není v publikaci? Hodnotitelem může být každý, kdo se na našich stránkách zaregistruje a posílá nám své hodnocení. Pojďte s námi ovlivňovat gastronomii v České republice! Nejaktivnější hodnotitelé jsou každoročně zváni na největší gurmánskou party v naší zemi.

  Maurerův výběr Grand Restaurant, průvodce po nejlepších a nejzajímavějších restauracích v České republice,
má svoji bezplatnou aplikaci pro iPhone a Android. Umožní vám nyní hledat a hodnotit restaurace kdekoliv. Více informací o aplikaci si můžete přečíst zde.

  
K vašemu restaurantu vede labyrint. Jakmile objevíte správnou cestu – obvykle nehledáte další.
Anonym
Top
English