Profil uživatele
avatar

Loslobosdrnkos

Gourmet

Oblíbenost uživatele
  1
Oblíbenost komentářů
5
0
Počet komentářů 7
Ohodnocené restaurace 7
Účast na gastroakcích 11

Ohodnocené restaurace

Počet hodnocených restaurací v ročníku GR2017: 7

Odkud jsem: Děčín

Co dělám: Kuchař

Co nedělám: Neprudim

Kam chodím: Kam mě nohy donesou

Kam nechodím: Kam nechci

Co miluji: To kdybych věděl byl bych šťastnější

Co nesnáším: Podle nálady

Na co mám slabost: Jídlo a peníze

Poslední úlovek: Moje žena

Co bych si dal/a k poslední večeři: Pořádný hovězí steak

Proč se vám budu líbit: To bych také rád věděl

Moje komentáře

> 26. 02. 2017 - Augustine Restaurant: Na sádlo jsem se velice...
Na sádlo jsem se velice těšil, jelikož jsme téměř všude dostávali máslo a moc jsem si na něm pochutnal, i přítelkyni jsem ho snědl :-) Candát byl moc dobrý a s merlíkem zajímavá kombinace. Jelen sika s kaštanovou nádivkou a brusinky, omáčka z červeného vína je klasika, ale tady moderně podaná a obzvláštněná tuřínem a cibulkou Borretana, která byla také super. Dezert též vynikající. Obsluha moc milá a příjemná, nemám co vytknout.
> 26. 02. 2017 - Aria Hotel, CODA Restaurant: Jídlo mi zde moc chutnalo....
Jídlo mi zde moc chutnalo. Velice překvapil bramborový krém, který byl příjemně nakyslý od svařeného bílého vína. Kuřecí prsíčko bylo štavnaté a s kombinací máslových fazolí dohromady zajímavé. Obsluha tu byla nepopsatelná, velice vstřicná, profesionální, srdečná, prostě nejlepší, co jsem zatím zažil a to jsem jen letos byl na sedmi degustacích. Rád se sem vrátím třeba v létě, podívat se na jejich terasu, jak mi bylo doporučeno.
> 26. 02. 2017 - Aquarius Restaurant: Jídlo mi moc chutnalo....
Jídlo mi moc chutnalo. Kombinace ryby a luštěnin s citronovým olejem výtečná. Moc mi nesedělo červené víno a ryba, ale po vysvětlení obsluhy, proč to tak napárovali, jsem jejich záměr pochopil. Babá byla také velice dobrá, jak byla nasáklá citronovým likérem, ani málo, ale ani moc, úplně se rozplývala. U obsluhy mi vadilo, že příliš nekomunikovali, mám rád se k jídlům vyjadřovat, když to někdo chce slyšet, ale nakonec toto zachránil pan Tomáš, se kterým jsme si o všem popovídali při odchodu.
> 14. 02. 2017 - Mlýnec: Jídlo v Mlýnci bylo velice...
Jídlo v Mlýnci bylo velice dobré. Překvapilo mě a to mile, že to byla tradiční česká kuchyně (tatarák, kachna č.zelí br.kn.), ale moderně a velice sexy pojatá. Také mě potěšilo žervé navíc. Slečna servírka se o nás starala také pěkně, uvážím-li, že nás přišlo celkem hodně, tak nelze nic vytknout. Jen slečna hosteska by si měla zopakovat etiketu a uvědomit, že dělá první dojem.
> 14. 02. 2017 - Four Seasons hotel, CottoCrudo: Obsluha v CottoCrudo byla...
Obsluha v CottoCrudo byla na profesionální úrovni, což je v takovém podniku skoro samozřejmostí, alespoň co jsem se já setkal, ale tady byli ještě navíc srdeční a velice milí. Každý nás pozdravil, hosteska se zeptala, jak jsme se měli a když jsem se zeptal číšníka, jestli si mohu vzít GRF menukartu domů na památku, nabídl mi i stálou menukartu, což se mi ještě nestalo a byl jsem mile překvapen. Jídlo bylo super, moc mi chutnalo a rád se zastavím i mimo GRF.
> 29. 01. 2017 - Bellevue: Celkově jídlo super. Jako...
Celkově jídlo super. Jako bonus beru výtečný amuse bouche - příjemně překvapil. Obsluha byla také na 1, zvláště pak číšník Petr, který nám zodpověděl všechny naše otázky a bylo na něm vidět, že ho náš názor na jídla zajímá. K interiéru není snad co dodat - úžasné skleněné doplňky od Ronyho Plesla.
> 29. 01. 2017 - Red Pif: Jídla byla super, nemohu...
Jídla byla super, nemohu nic vytknout. Jen snad pro mě by mohl být pečený bok více prorostlý, ale chápu, že nás takových je málo a šéfkuchař se podřídil většině. Co mě zaujalo, byl nápad udělat jídlo s jednou hlavní ingrediencí na 4 způsoby. Jako bonus beru, že nám byly představeny samotným šéfkuchařem, to se nám na GRF ještě nestalo. Interiér sice nijak zvlášť nezaujal, ale byl útulný a domácký. Obsluha normální, odpovídající typu restaurace.